Lista jest pusta

zapisz pdf

Jak wybrać grzejnik do Łazienki?

 

Oczywiście wszyscy wiemy, że grzejnik może i powinien grzać by było ciepło. W łazience grzejnik to też miejsce do odkładania ręcznika, by był suchy i ciepły, gdy znów będziemy chcieli z niego skorzystać. Zatem co wziąć pod uwagę wybierając grzejniki?

 

Po pierwsze moc grzewczą. To oczywiście najbardziej podstawowe kryterium doboru grzejnika ale też najłatwiejsze do spełnienia. Dziś wybór grzejników tylko według mocy przechodzi do przeszłości. W salonach Kalmar policzymy Państwu zapotrzebowanie na ciepło i nie trzeba się tym martwić. Potrzebna do tego jest kubatura pomieszczenia. (wysokość, szerokość, długość), informacja o przeszkleniach i czy to kondygnacja środkowa oraz choćby orientacyjne określenie czy budynek jest dobrze ocieplony.

 

Po drugie wzornictwo. Tu ogrom wzorów zaskakuje. W zasadzie do każdego stylu wnętrza możemy dobrać grzejnik, który podkreśli jego styl. Są grzejniki do nowoczesnych wnętrz podkreślające ich prostotę i do stylowych np. do stylu dworkowego, angielskiego czy prowansalskiego. Właśnie w tym doborze do stylu tkwi sedno. Warto zwrócić uwagę na formę wybranych umywalek, baterii czy wanny – czy przeważają linie proste i ostre kanty czy zaokrąglenia i do nich dopasować formę grzejnika. Do tego dochodzi wybór kolorystyki, choć oczywiście tam gdzie mamy tzw. „biały montaż”, czyli umywalki, czy brodzik w kolorze białym, to grzejnik biały zawsze będzie też pasował. Pamiętajmy także, że grzejnik może być głównym bohaterem wnętrza, bo wielu klientów i projektantów wnętrz na widok tych najpiękniejszych mówi spektakularne „wow”. To grzejnik może wnieść do łazienki energię, którą zawdzięcza swojej przestrzennej bryle i ciekawemu wzornictwu.
Wszystko zależy od tego jaki mamy koncept projektowy. Nam wystarczy informacja o Państwa oczekiwaniach lub pokazanie projektu. W promocji „Odpocznijmy w łazienkach” proponujemy Państwu 6 unikatowych modeli grzejników łazienkowych w różnych stylach.

 

Po trzecie ile ręczników na grzejniku. W łazience to bardzo ważne by grzejnik pozwalał na suszenie ręczników. Ręcznik powieszony wieczorem na wieszaku, rano nadal może być wilgotny, ale gdy powiesimy go na ciepłym grzejniku – takiej sytuacji nie będzie. Dziś miejsce na suszenie ręczników mają nie tylko grzejniki drabinkowe. Jest wiele modeli grzejników, które poprzez dodatkowy reling czy kilka relingów z grzejnika pokojowego przekształcają się w łazienkowy. Kwestia ile miejsc na suszenie ręczników nam potrzeba? W WC dla gości większość osób wybierze grzejnik z jednym relingiem na ręcznik. W łazience głównej – potrzeba dwóch, o ile dzieci mają swoją łazienkę. Do pralni warto wybrać szeroki grzejnik, na którym możemy wysuszyć nawet całą zawartość pralki. Gdy do takiego grzejnika dodamy grzałkę, mamy szybkie suszenie przez cały rok niezależnie od sezonu grzewczego. Nie musimy rozstawiać suszarki po każdym praniu a szeroki grzejnik do suszenia prania może być choćby w kolorze płytek, które są na ścianie.

 

Po czwarte dodatkowe funkcje. Szczególnie w mniejszych mieszkaniach warto zastanowić się nad grzejnikami o podwójnej funkcji, takich, które poza ogrzewaniem są lustrami, półkami czy suszarką na ręczniki, nawet wtedy, gdy centralne ogrzewanie nie działa. Grzejniki - lustra sprawiają, że mamy dwa w jednym. W grzejnikach do łazienki warto rozważyć montaż dodatkowej grzałki, która sprawia, że mamy suche i ciepłe ręczniki przez cały rok. Takie grzałki mają wbudowane termostaty i możliwość regulacji.

 

Kalmar jest jedyną firmą w Polsce, w której znajdziecie Państwo pełną ofertę dostępną na rynku europejskim. Mamy wszystkie dobre europejskie marki, a połowa oferty tj. ok 200 modeli grzejników jest dostępna wyłącznie w sieci salonów Kalmar. Jesteśmy wyłącznym importerem do Polski czterech mocnych wzorniczo włoskich marek i mamy własną linię produktów Kalmar Radiators, która jest doskonałym połączeniem wzornictwa i jakości z korzystną ceną. Warto wybierać tam, gdzie jest największy wybór, a handlowcy mają największe doświadczenie. Z przyjemnością pomożemy dobrać Państwu grzejnik, który przez lata będzie współtworzył wnętrze mieszkania czy domu.

 

Odpocznijmy w łazienkach!

 

Wybierzmy razem najlepszy grzejnik łazienkowy.